FLOSS Manuals

 English |  Español |  Français |  Italiano |  Português |  Русский |  Shqip

Etherpad fa

استفاده بهینه از Etherpad

ویژگیهای توضیح داده شده در این فصل ممکن است در تمامی انواع Etherpad  وجود نداشته باشد زیرا بستگی به اضافه کردن وصل شدنی هایی دارد که نصب می کنید. درباره این که به کدام وصل شدنی ها احتیاج است به روشنی صحبت خواهیم کرد. حتی اگر دسترسی سرپرستی Admin ندارید ممکن است این فصل را مفید بیابید چرا که می توانید از Admin درخواست کنید تا برخی از وصل شدنی های زیر را در نوع Etherpad که استفاده می کنید را بدان اضافه کند.

اضافه کردن وصل شدنی های نصب شده

برای این امر لازم است که دستیابی سرپرستی به Etherpad نصب شده داشته باشید. اگر تا به حال یک حساب سرپرستی تشکیل نداده اید می توانید به بخش نصب گذر بروید. در مرورگر به صفحه حساب سرپرستی Etherpad بروید و وارد شوید و عبارت /admin/ را به انتهای URL  اضافه کنید.برای مثال

http://yourpadsite.org/admin/

اگر بر روی Plug-in manager  در کنار صفحه کلیک کنید، صفحه زیر را باز خواهید کرد.

ممکن است چند دقیقه طول بکشد تا قسمت وصل شدنیهای موجود Available Plug-ins  به روز رسانی شود.

می توانید مشخصات این  وصل شدنیها را بررسی کنید تا وصل شدنی مورد نیاز خود را بیابید. برای نصب یک وصل شدنی بر روی دگمه install کلیک کنید.

بعد از نصب شدن، وصل-شدنی می بایست در قسمت وصل  شدنی های نصب شده ظاهر شود.

حال می توانید از طریق مرورگر به صفحه نصب Etherpad بازگردید تا ببینید تغییرات  اعمال شده اند یا نه.

بسیاری از وصل شدنی ها از طریق دگمه فهرست Settings قابل دستیابی هستند..

استفاده  از تنظیمات Etherpad

از طریق کلیک کردن برروی نماد چرخ دنده می توانید به دیگر تنظیمات نسخه های Etherpad دستیابی داشته باشید.

بسته به نصب Etherpad که از آن استفاده می کنید گزینه های مختلفی در اختیار شما خواهد بود. این بستگی به این امر دارد که چه مقداز کارکرد اصافه و یا وصل شدنی را به نصب پایه اضافه کرده باشید.

می توانید تنظیمات ساده Pad را در Etherpad که به تازگی نصب شده را در زیر مشاهده می کنید.

اگر به سایتهای پیشترفته تری چون  http://beta.etherpad.org,بروید ، خواهید دید که با کلیک کردن بر روی نماد تنظیمات Settings به شما گزینه های بیشتری خواهد داد.

درباره گزینه های اضافه شده در بخشهای دیگر این راهنما از جمله استفاده بهینه از Etherpad مطلب بیابید.

افزودن تیتر و مدل به متن

اگر عادت به ترتیب دهی به متن خود توسط تنظیم تیتر دارید ممکن است حس کنید که با نصب های اولیه Etherpad قادر به این امر نباشید. خوشبختانه یک وصل شدنی موجود است که این کارکرد را مهیا می کند..

Align

با افزودن وصل شدنی Align  گزینه ای را به نوار گزینه ای را به نوار ابزار اضافه می کنید که می توانید بوسیله آن متن خود را چپ چین ، راست چین،  وسط چین و یا با لبه های صفحه هم ارز کنید.

جستجو برای Pad ها

وصل شدنی Admin Pads به سرپرست این امکان را می دهد تا یک فهرست را یافته و یا برای Pad های متفاوب بر روی یک Etherpad نصب شده جستجو کند..

بعد از نصب این وصل شدنی بر روی گزینه جدید در فهرست New با عنوان Manage Pads کلیک کنید.

با استفاده از این وصل شدنی می توانید به سهولت Pad ها را حذف کنید..

فهرست Pad  ها

وصل شدنی مشابهی به نام Pads List وجود دارد که بر روی صفحه اصلی (Etherpad Homepage) نصب شده فهرستی از Pad  ها را ایجاد می کند.

این Pad ها بر اساس ترتیب حروف الفبا فهرست شده اند و این به دانستن نام هر Pad در هنگام جستجوی آن کمک می کند.

اختار دریافت نامه الکترونیکی

چنانچه مایل باشید که بدانید که چه زمانی  افراد دیگری که به ویرایش Pad شما می پردازند. به هنگام نصب این وصل شدنی  می توانید ثبت نام sign up کنید تا با آغاز ویرایش توسط هر فرد در هرPad  یک نامه الکترونیکی دریافت کنید. برای این کار بر روی تصویر چرخ دنده کلیک کرده تا به تنظیمات Pad دست بیابید.

جعبه اختار نامه الکترونیکی Email Notification را فعال کنید و خواهید دید که گزینه ای ظاهر می شود که می توانید نامه الکترونیکی را اضافه کنید. سپس چنانچه به هنگام آغازوپایان ویرایش توسط فرد جدید تمایل دارید نامه الکترونیکی دریافت کنید گزینه مربوطه را فعال کنید.

نمایش دادن پنجره گپ به طور دائم

با نصب این وصل شدنی کاربران می توانند بطور دائم پنجره گپ را در سمت راست Pad  نمایش دهند. اگر همیشه از این ویژگی استفاده می کنید. این بسیار مفید خواهد بود.

There has been error in communication with Booktype server. Not sure right now where is the problem.

You should refresh this page.