FLOSS Manuals

 English |  Español |  Français |  Italiano |  Português |  Русский |  Shqip

FIREFOX Farsi

نصب کردن افزودنیها Add-ons

برای نصب کردن افزودنیها به مسیر Tools> add-ons رفته تا پنجره افزودنی ها در یک صفحه درون یک خانه جدول جدید باز شود. این صفحه به شما این امکان را می دهد تا در میان افزودنی های موجود جستجو کرده و در کل ماهیت  آنها را نیز جستجو کنید.

در قسمت Get add-ons پانل پنجره افزودنیها با وارد کردن کلمه ای در جعبه جستجو در سمت راست بالای صفحه و زدن کلید Enter  یک فهرست از افزودنیهای موجود که با کلمه جستجوی شما همخوانی دارند، ظاهر می شود..
راهنمایی های نشان داده شده در صفحه را دنبال کنید تا افزودنیهای دلخواه خود را نصب کنید. ممکن است از شما درخواست شود  تا توافق نامه جواز مصرف کننده را بررسی کرده و آنرا بپذیرید. برای ادامه accept and install  را انتخاب کنید.

در اینجا Firefox  افزودنی  را اخذ کرده و پنجره نصب نرم افزار ظاهر می شود. برای شروع و نصب گزینه Install now را کلیک کنید.بعد از اینکه نصب کردن اتمام یافت باید Firefox را بسته و دوباره باز کنید تا بتوانید از افزودنیهایی که به آن اضافه کردید استفاده کنید. برای باز کردن دوباره گزینه Restart Firefox را که بعد از اتمام نصب ظاهر می شود را انتخاب کنید. .

برای تنظیم و یا حذف اتصالات Extentions بر روی گزینه  Extentions کلیک کنید.


غیرفعال کردن افزودنیها

مطمئن شوید که افزودنیهایی را که استفاده نمی کنید را غیر فعال و یا حذف کنید. هر افزودنی به منزله یک کد می باشد که توسط یک فرد و یا یک گروه اضافه شده باشد. هر مقدار افزودنیهای بیشتری را نصب کنید احتمال اینکه این افزودنیها به طریقی با یکدیگر تداخل داشته باشند ،بیشتر است.

اگر این امر اتفاق بیفتد ممکن است در استفاده از Firefox دچار مشکل شوید. به عنوان مثال از سرعت عملکرد آن کاسته خواهد شد.  می توانید برای آزمایش کردن این مطلب عملکرد Firefox را بدون فعال بودن افزودنی ها امتحان کنید. بدین منظور افزودنی ها را غیر فعال کرده و Firefox را دوباره باز کنید..

برای انجام این کار به مسیر Help > Restart with add-ons disabled بروید.

سپس گزینه safemode در start را انتخاب کنید. اگر دیدید این کار مشکل شما را برطرف نکرد، می توانید Firefox را دوباره آغاز کنید. پس گزینه Restart Firefox را انتخاب کنید. اکنون Firefox را با وضعیت پیش فرض اولیه یعنی همان وضعیت که برای اولین بار که Firefox را بارگیری کرده و باز کردید، بر می گرداند. ولی در عین حال اطلاعات مهم شما حفظ خواهد کرد..

There has been error in communication with Booktype server. Not sure right now where is the problem.

You should refresh this page.